تبلیغات
یار بی همتا - مصاحبه جالب عضو ارشد اخوان المسلمین با بی بی سی فارسی
یار بی همتا
آرزویم را شهادت مینویسم ...

بسم الله الرحمن الرحیم

مصاحبه جالب عضو ارشد اخوان المسلمین با بی بی سی فارسی

یك عضو ارشداخوان المسلمین مصر: از امام خامنه‌ای متشكریم

خبر سازی شبكه فارسی تلویزیون دولتی انگلیس برای تحت الشعاع قرار دادن بیانات رهبر معظم انقلاب اسلامی پیرامون انقلاب مصر و تلاش برای تیره كردن روابط جنبش اسلامگرای اخوان المسلمین با انقلاب اسلامی كه با خبرسازی و استناد به متن یك پارگرافی یكی از سایت‏های حامی اخوان المسلمین توسط این شبكه آغاز شده بود، شب گذشته با مصاحبه یكی از سران اخوان المسلمین با این شبكه فارسی وارد فضای جدیدی شد، و برخلاف انتظار این شبكه انگلیسی، عضو ارشد اخوان المسلمین و رئیس شاخه اروپایی این تشكل با بكار بردن لفظ امام خامنه‏ای، نه تنها از بیانات رهبر انقلاب تشكر كرد، بلكه ابراز امیدواری كرد دولت آینده مصر دولت اسلامی باشد.

به گزارش رجانیوز، در حالیكه ساعتی پس از انتشار بیانات رهبرانقلاب پیرامون انقلاب مصر، شبكه فارسی بی بی سی با استناد به متنی یك پارگرافی در یكی از سایت‏های حامی اخوان المسلمین، كه تحولات كنونی مصر را "انقلاب مردم مصر" و نه "انقلاب اسلامی" خوانده بود،  تلاش كرد تا از واكنش منفی اخوان المسلمین به فرمایشات رهبر انقلاب اسلامی خبر داده و پروژه تفرقه افكنانه خود میان ایران و اخوان المسلمین را استارت بزند، شب گذشته دكتر الهلباوی، عضو ارشد این جنبش ،سخنگوی سابق اخوان المسلمین در اروپا و از موسسین شورای اسلامی (مسلمانان) بریتانیا  در مصاحبه خود با این شبكه تلویزیونی، طراحی این شبكه برای دامن زدن به اختلاف ایران و مصر را ناكم گذاشته و از حمایت رهبر انقلاب نسبت به انقلاب مصر تشكر كرده و اشاره كرد: ": من از «امام خامنه ای» و تمام کسانی که از انقلاب مصر حمایت می کنند متشکرم". وی در ادامه به وزیر خارجه مصر نیز حمله كرده و گفت كه وزیر خارجه مصرنیز باید از حمایت‏های رهبر انقلاب اسلامی قدردانی می‏كرده است.

وی در ادامه نیز با اشاره به وضعیت حكومت مصر و نوع آن در آینده این موضوع را منوط به رای مردم دانسته وابراز امیدواری كه مردم "حكومت اسلامی" را انتخاب كنند.

دكتر الهلباوی در مواجه با سوال دیگر خبرنگار بی بی سی كه تلاش داشت موضوع مصر را با فتنه 88 گره بزند، ضمن حمایت صریح از دكتر احمدی ن‍ژاد ابراز كرد: " من هم امیدوار بودم دولت خوبی مثل دولت ایران و رئیس جمهوری خوب و شجاعی مثل آقای احمدی نژاد داشتم."

به نظر می‏رسد پرو‍ژه دروغ‏سازی شبكه خبری بی بی سی كه طبق افشاگری رجانیوز با همكاری سازمان منافقین و از طریق یكی از سایت‏های حامی اخوان كلید خورده بود، با سخنان صریح یكی از اعضای ارشد این جنبش روی آنتن بی  بی سی فارسی، با شكست جدی مواجه شده است. پروژه ای كه سبب شد سران فتنه نیز به توهم اثرگذاری رسیده و تلاش‏هایی برای سواستفاده از انقلاب اسلامی مردم مصر را پیگری كنند.
در ادامه رجانیوز متن این مصاحبه و فایل تصویری آنرا منتشر می‏كند.


مجری پیرامون انتشار خبر مذاكره اخوان المسلمین با نخست وزیر جدید مصر از دكتر الهلباوی می پرسد.

دکتر الهلباوی: من اسم آنراا  مذاکره نمی گذارم، این نوعی از گفتگو است و تا زمانی که حسنی مبارک از قدرت کنار نرفته به نتیجه مثبتی نخواهد رسید. خواسته مردم مسلمان، از جمله اخوان المسلمین این است که مبارک از قدرت کنار برود. مشکل فقط قانون اساسی نیست بلکه قبل از این که حزب ما نتایج را بپذیرد، مشکلات بسیاری هست که باید حل شود.

مجری: آیا می شود اسم اتفاقی که الآن در مصر افتاده است را انقلاب اسلامی گذاشت؟

دکتر الهلباوی: نه این یک انقلاب اسلامی نیست، چون اخوان المسلمین رهبری این تظاهرات را به عهده ندارد و شعار این انقلاب اسلامی نیست؛ بعد از خروج حسنی مبارک انتخاباتی برگزار خواهد شد که نتیجه آن یک مجلس دموکراتیک و یا شورا خواهد بود در آن زمان مردم تصمیم خواهند گرفت که حکومت آینده چه باشد؛ مردم قوانین اسلامی یا هر قانون دیگری که بخواهند انتخاب می کنند.

مجری: بعضی از کشورهای غربی و همینطور اسرائیل خیلی از به قدرت رسیدن اخوان المسلمین نگرانند؛ فکر می کنید چرا این طور است؟

دکتر الهلباوی: این رواج اسلام هراسی است که ریشه اش درک نادرست غرب از اسلام است؛ البته باید به یاد داشت مسیحیت هم از نیویورک، لندن یا برلین به کشور های غربی نیامده است؛ زادگاه مسیحیت خاورمیانه است؛ اگر ذهن غربی ها به اندازه کافی باز باشد باید با اسلام هم مثل مسیحیت رفتار کنند. غرب البته اختراعات زیادی داشته است و علوم و فناوری های مختلفی به جهان داده است ولی در عوض مذهب و ارزش های معنوی را از خاورمیانه گرفته است.

مجری: رهبر جمهوری اسلامی، در نماز جمعه ی این هفته درباره اتفاقات مصر اظهار نظر کرده است و گفته است یک انقلاب سراسری اسلامی در منطقه در حال شکل گیری است؛ واکنش اخوان المسلمین به صحبت های او چیست؟ (، فرناز قاضی زاده مجری بی بی سی ، با بی اخلاقی، ترجمه ای اشتباه و دروغ را از خطبه رهبری بیان می کند.رهبر انقلاب این اتفاقات را بیداری اسلامی خوانده بود که کاملا معنی متفاوتی دارد.)

دکتر الهلباوی: من از امام خامنه‏ای و تمام کسانی که از انقلاب مصر حمایت می کنند متشکرم؛ شرایط مصر کاملا با ایران فرق می کند؛ در مصر احزاب زیادی فعالیت می کنند؛ احزابی مانند اسلامگراها، ملی گراها و چپگراها؛ بنابراین قانون اساسی باید تغییر کند؛ مردم باید نمایندگان مجلس را خودشان انتخاب کنند و بعد از رفتن مبارک باید انتخاباتی سالم برگزار شود و مردم نوع حکومت آینده را خودشان انتخاب خواهد کرد؛ اگر آنها دولت اسلامی بخواهند که امیدوارم اینطور شود، خوب این خواسته ملت است؛ اگر نوع دیگری از دولت را انتخاب کنند نمی توان اسلام را به زور به آنها تحمل کرد؛ اراده مردم نوع حکومت آینده مصر را تعیین می کند.

مجری: وزیر خارجه مصر گفته بود که ایران خودش با مخالفان دولت بسیار بد برخورد می کند برای همین رهبر ایران نمی تواند درباره مسائل داخلی مصر به این شکل اظهار نظر کند. نظر شما درباره این گفته چیه؟

دکتر الهلباوی: اول از همه آقای ابولغیظ باید از وزارت کنار برود؛ دوم اینکه او از روابط مسلمانان با هم شناخت درستی ندارد؛ و در حرف هایش باید از حرف های رهبران ایران در حمایت از انقلاب مصر قدردانی کند. با تاسف باید بگویم وزیر خارجه مصر با حملات غرب علیه ایران همراه شده است که این قابل قبول نیست.

مجری: می دانید که مخالفان دولت ایران دوسال پیش در مورد انتخابات اختلاف نظرهای جدی با حکومت پیدا کردند؛ و می گفتند تقلب شده است؛ نظر شما درباره آن اتفاقات چیست؟

دکتر الهلباوی: من هم امیدوار بودم دولت خوبی مثل دولت ایران و رئیس جمهوری خوب و شجاعی مثل آقای احمدی نژاد داشتم؛ احمدی نژاد عقیده ش را بیان می کند؛ به درست یا غلط بودن آن کاری ندارم. اگر کشورهایی مثل آمریکا و بریتانیا حق پیشرفت دارند چرا نباید کشوری مثل ایران حق پیشرفت داشته باشد؟ کشورهایی مثل چین و هند از فناوری هسته ای برخوردارند، چرا کشورهای مسلمان چنین حقی نداشته باشند؟

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.


درباره وبلاگ

السلام علی الحسین
و علی علی بن الحسین
و علی اولاد الحسین
و علی اصحاب الحسین
مدیر وبلاگ : احمد حبیبی
موضوعات
پیوندهای روزانه
پیوندها
نویسندگان
نظرسنجی
کدام گزینه توجه شمارا بیشتر جلب کرده است؟جستجو

آمار وبلاگ
کل بازدید :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد نویسندگان :
تعداد کل پست ها :
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :